روشا مجد

دنبال کنندگان ‎+۲۰۰ نفر این وبلاگ را دنبال می کنم

آن هایی که نگرانند بخوانند.

سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۳۰ ب.ظ
تعداد اندکی از دوستان، پس از پرتاب موشک های ایران به سوی داعش اظهار نگرانی می کنند که مبادا جنگ شود و از آنجا که طعم تلخ جنگ را چشیده اند علاقه ای به تکرار دوباره این تجربه تلخ ندارند. و همچون عالمان دهر در نکوهش پرتاب موشک های سپاه در وبلاگ هایشان قلم میزنند. اینگونه به نظر میرسد که دوستان در حریم امنشان فکر می کنند مصالح امنیتی کشور را بهتر از سپاهی تشخیص میدهند که در صف مقدم حفاظت از صلح و آرامش کشور ایستاده است و استدلال آنها برای حفظ صلح و امنیت کشور صحیح تر و ارجح تراست. دوست عزیز! بیرون گود در حریم امنت نشسته ای و دکترین دفاعی تعریف می کنی؟!
خبر ندارید! مدت هاست که جنگ شده؛ منتها بنا به تجربیات 8 سال جنگ تحمیلی، نیروهای مدافع کشور، اینبار از خارج از مرزهای وطنی به دفاع پرداخته اند که مانند جنگ 8 ساله همه کشور در گیر جنگ نشود و مردم جنگ را خیلی لمس نکنند و در آرامش باشند. در حقیقت خط مقدم دفاع از کشور خارج از مرزهاست. همه ما صلح را به جنگ ترجیح می دهیم. شما در خانه امنتان فقط نگرانید در حالی که جوانان غیرتمند این سرزمین همین حالا همین لحظه در خارج از مرزهامان در سوریه و عراق برای حفظ امنیت من و شما جانشان را در طبق اخلاص گذاشته اند.
در جریان دفاع مقدس ما آغازگر جنگ نبودیم به خاک ما تعرض شد. دشمن وارد حریم ما شده بود و مردان ما از خاک و ناموسشان دفاع کردند. دشمن نیامده بود که ببیند اگر با او مصالحه کردیم، برگردد و آب از آب تکان نخورد. آمده بود سرزمینمان را تصاحب کند. دفاع کردیم و ذره ای از خاکمان را تقدیم دشمن نکردیم. بهایش را هم با خون هزاران شهید و نقص عضو هزاران جانباز دادیم که به قول شما هنوز که هنوز است آثار ناشی از جنگ، پس از قریب 30 سال خود را نشان می دهد.
و اما پرتاب موشک های ما به دیر الزور، حمله به کشور خاصی نبود، حمله به مقر فرماندهی تروریست های داعشی بود که طراحی حوادث تروریستی تهران به وسیله آنان صورت گرفته بود. با هماهنگی دولت سوریه و عراق این کار انجام شد؛ حتی ارتش سوریه همزمان و کاملاً هماهنگ با سپاه به مواضع تروریست ها حمله کرد. به نظر شما حمله تروریستی به مردم بی گناه، آن هم در پایتخت ایران در عمق خاک ایران تجاوز محسوب نمی شود؟! شرارت محسوب نمی شود؟! در نظر داشته باشید که داعش موفق به اجرای دو عملیات شد. عملیات های گسترده دیگر توسط نیرو های اطلاعاتی و امنیتی ما خنثی شد. که اگر گروه های دیگر هم موفق به اجرای عملیاتشان در سراسر کشور می شدند، می دانید چه فاجعه ای رخ میداد؟!
خنده دار است داعش را با پشه مقایسه می کنید؟! آمریکا را با خوی استکباری و زور گویش با پشه مقایسه می کنید؟! همین پشه ها اگر در خانه را به رویشان بگشایید وارد می شوند. اگر آمریکا و داعش و دشمنان دیگر تا الان وارد حریم ما نشده اند به این دلیل است که به آنها اجازه نداده ایم و از موضع قدرت پاسدار مرزهایمان بوده ایم. نه اینکه آنها نخواسته اند به ما تعرض کنند. مگر سرزمین یمن، عراق، سوریه و افغانستان به سرزمین آمریکا تجاوز کرده بودند؟! مگر یمن به سرزمین عربستان سعودی تجاوز کرده بود که مردمان بی گناهش از جانب آل سعود به خاک و خون کشیده می شوند؟!
بله همه ما طرفدار صلح و آرامش پایدار هستیم آن هم برای همه مردم دنیا. شعار دادن و لفاظی و قلم فرسایی در محیطی امن و آرام بسیار آسان است.آرامش و امنیتی که حاصل خون افرادی است که در این مقطع، شرائط ایجاب می کند خارج از مرزهای وطنی با دشمن بجنگند.
خوش خیالی محض است اگر فکر کنید تا به حال دشمن نخواسته سرزمین ما را مورد تعرض قرار دهد. در این 30 سال نتوانستند زیرا از حدود ثغورمان با تقدیم خون شهدایی چون شهدای 8 سال جنگ تحمیلی دفاع کرده ایم. اگر نه ما هم وضعیتمان مشابه یمن، سوریه، عراق و افغانستان بود.
سکوت در مقابل داعش ذلت نیست؟!
اگر خون هم وطنان تهرانی پایمال می شد ذلت نبود؟!
اگر در مقابل زیاده گویی ها و عملیات تروریستی سکوت می کردیم دشمن جریح تر نمی شد؟!
اگر سکوت می کردیم در امان بودیم؟!
بگذارید مدافعان و مردان غیوری که در خارج از مرزهایمان در صف اول جنگ با داعش هستند درباره این موضوع اظهار نظر کنند. آنها محق ترند تا من و شما که در خانه هایمان امنیتی را نفس میکشیم که این افراد با تقدیم جانشان به ما هدیه داده اند.
اگر کسی یقه شما را بی جهت گرفت و چند مشت حواله سرو صورتتان کرد مسلما شما به او نگاه نمی کنید. اگر انسان نرمالی باشید خطر را احساس می کنید و مشت های قوی تری نثارش می کنید. آنجا هم بخواهید شعار صلح طلبی سر دهید طرف ناکارتان کرده.
دوست عزیز! داعش به خانه ما تجاوز کرده است. هم وطنان ما را کشته.نگرانی معنی ندارد شما باید با قدرت تمام از خودت دفاع کنی. نگرانی برای وقتی است که اتفاقی نیفتاده و شما ترس وقوع آن اتفاق را دارید.
امام حسین طرفدار خشونت بود؟! جان یاران و زن  فرزندانش برایش اهمیتی نداشت؟! در آن مقطع امام حسین با علم و آگاهی به دادن تلفات جانی به جنگ یزید رفت چرا که شرائط ایجاب میکرد. حفظ ارزش ها و بر افراشتن پرچم حق ایجاب می کرد.


نظرات (۸)

 • سام نجفی نیا
 • به نظر من جنگ خانمان سوزه 

  بر باعث و بانی جنگ لعنت 
  ++
  =)

  واقعا ترسیدن بعضیا؟؟؟؟

  باعث افتخارتون و غرور ایرانی بودنتو هم باید باشه =/
  احسنت
  هم به پاسداران هم به مدافعان حرم و هم به این قلم 
  وای یعنی فکر میکنن جنگ شروع نشده؟
  خاب خرس و خرگوش و همه چیو رد کردن :دی
 • مَـهدی (میرزای قدیم)
 • سلام سلام....
  البته باید عرض کنم که بنده هگز خودمو عالم دهر نمیدونم. همونطور که در گوشه امن خودم نچپیدمو مشغول به گذران زندگی نیستم.... بله بله مدتهاست که جنگ شروع شده. مطمئنم میدونید که جتگ خلاصه نمیشه به داعش و حرم امام خمینی و موشک ذوالفقار. جنگ زمانی شروع شد که چادرها از سر برداشته شد. زمانی که روسری های بانوان فقط شالگردن بودند و بس. زمانی که ساپورت مد شد و مانتوهای ابایی و ..... زمانی که برادران حزب و اللهی .... ابرو برداشتند و ریشهایشان تبدیل شد به پشم های خال خالی... زمانی که موهایشان سیخ شد و تاج خروسی. زمانی که نماز ترک شد. جنگ کتمان نشده خانم روشا مجد! جنگ همیشه بوده و هست. از بدو خلقت بشر. از وقتی که قابیل برادرشو ترکوند. چرا میگید خنده داره که داعشو با پشه مقایسه کردم؟ چرا؟
  اگر داعش پشه نیست، پس گندکاری هاشون تو حرم آقا و کشتن 16 -17 نفر دور بر مجلس هم ترقه بازی نبوده.... نفس حرفای منو آدمایی مث من متوجه میشن. شما هم متوجه شدید. جنگی که الان درگیرشیم پارتی های شبانه ست که فحشا درش موج میزنه. ما نیازی به جنگ گرم نداریم، داریم از درون نابود میشیم با جنگ به اصطلاح نرم. جنگ اینه که پسر بچه سیزده ساله با دختر بیست ساله چت میکنه و دستشون تو تنبانشونه. داعش بازیه. داعش یه اسباب بازیه که شما متوجه نشید دوربرتون چه خبره. داریم از درون میپوسیم. جوونا اکثرشون درگیر شیشه وکراکن، همون جوون معتاد میاد داد میزنه و انگشت وسطو حواله ی آمریکا میکنه میگه هیچ غلطی نمیتونی بکنی... قریب به چهل ساله همون آمریکا مملکتمونو داره از درون میخوره.... کبک نباشیم خانم روشا مجد! من که میگم نگرانم برای اینه که وقتی پای سلاح گرم وسط بیاد، روح خسته و یخ زده ی کدوم ایرانیه که میخواد جلوش بایسته. جنگ تحمیلی زمانی رخ داد که مردم گرم بودن.... ورزیده بودن با یه امپراطوری 2500 ساله گلاویز شده بودن. الان مردم خوابن.... تا به خودشون بیان، همین امثال شما که بخشی از ناموس مملکتین، به باد میرین.... به خودتون نگیرید. شما فکر میکنید من نشستم پشت میزم و از دنیا بیخبرمو دارم حرف میزنم؟ شکر خدا به درو از هرگونه غربزدگی و بی بی سی و کوفت و زهرمار دیگه دارم بدنیه مملکتمونو نگاه میکنم. یه باغدار نباید فقط چشمش به این باشه که یکی با تبر سراغ درختاش نیاد که. باید آفت زدایی کنه. اون موجوداتی که از درون درختو دارن پوک میکننو نابود کنه. وقتی از همه چی مطمئن شد اونوقت بره موشکاشو به رخ دشمن بکشه. ما ابر قدرتیم بله. بر منکرش لعنت. ولی نگرانم نگرانم نگران. از خود شما شروع کنیم. الان جنگ مسلحانه و گرم که رخ بده، مثل مادران و مادرانشون آمادگی داری بری جلوی گلوله؟ بابا  ولمون کنید با این مطالبتون که از شرق و غرب حواله ی من و امثال من میکنید.. اینجا یه وبگاهه آزاده . و نظرات هم آزاده. چون واژه ی پشه رو به کار بردید مطمئن شدم خطابتون منم. والا اساعه ادب نمیکردم..... شاد باشید و همیشه در صلح..... صلحی که خدا خواسته..... جنگ بزرگترین فاجعه ی بشریته که ساخته ی دست یه عده آدمیه که تو هر مملکتی فقط چندتاش وجود داره.... شما خیلی از پشت پرده های جنگو نمیدونید. کمی مطالعه کنید. هنوز جمع آوری نشدن چیزایی که به چاپ رسیدن.... جنگ که بشه بعد از کشت و کشتار بی دلیل، اول منو شما میریم جلوی گلوله، کار که به جای باریک کشیده بشه و آقایون تهدید بشن به گلوله، میشینن پای صلحنامه..... بگذریم... و الیبالو نگفتید.... آخرش درمورد والیبال هم پرسیده بود.
 • حصار آسمان
 • من که از وقتی شنیدم، فقط افتخار کردم
  نمیدونم دلیل ترس بعضیها دقیقا چیه!
  ولی ترس نیست! بهانه ست! بهانه ای هر چند احمقانه که بتونن باهاش کار سپاه رو نه تنها خوب جلوه ندن، بلکه اونو زیر سوال ببرن! 
  اطلاعیه ای از داعش مبنی بر انتقام سخت و خونین از ایران منتشر شده که اگه دقت داشته باشن، میبینن که زمانش مربوط به 12 رمضانه! یعنی قبل از حمله موشکی. در ثانی ایران حق داره از امنیت خودش با اقتدار دفاع بکنه! 
  توی مناطق مرزی اینجا هر روز تبادل و آتش داریم و اونوقت بعضیا لم دادن رو مبل یا خیال راحت، از امنیت به طور مسخره ای یاد میکنن! آخه اونها چه میدونن امنیت یعنی چی؟ عکس فقرا رو نشون میدن و میگن فدای سرمون، در عوض امنیت داریم! عکس تجاوز و فساد و فحشا رو میزارن و میگن، فدای سرمون، در عوض اقتدار داریم!

  یه ایرانی که وطنشو دوست داشته باشه، حاضر نیست به هیچ وجه در برابر خطرات کوتاه بیاد! یه عده خیال برشون داشته و به امید تغییر قدرت در ایران هستن. فکر میکنن اونایی که در بیرون مرزها دارن براشون دست تکون میدن، میخوان تاج پادشاهی به سرشون بزارن!
  این حجم از نفهمی توی مملکت ایران واقعا برای من قابل قبول نیست!
  همین امنیت رو هم از رهبر و سپاه داریم. وگرنه اگر به آقایون حضرات بود، تا حالا نوامیس مملکت زیر دست داعشی ها و امثالهم جون میدادن!
  چشم دوختن به نبود رهبر، و از خدا میخوام این آرزو رو به گور ببرن! خدایی نکرده، اگر رهبر هم نباشه، این مملکت صاحب داره! 
 • دِیـــــگــَر سُـــــــو
 • سلام . آفرین و درود بر شرافت این قلم .

  تقریبا همه ی مطالب این صفحه تون رو خوندم . هم محتوای دقیق دارن هم بیانی دلنشین. 

  ایشالا سر فرصت باقی مطالب تون رو بتونم بخونم ...

  یا علی.


  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">